* Yüz yüze
* Posta (self report)
* Telefon.

Hangi anket yöntemini seçeceğinize karar vermek araştırmanın bütçesine bağlı olduğu kadar konunun içeriği ile de çok ilgilidir. Örneğin cinsellik, inanç gibi konularda yüz yüze anket yönteminde deneklerin utanma nedeniyle güvenilir yanıtlar vermeyebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Anketler üzerinde araştırma yapılacak konuya göre hazırlandıktan sonra konuya ilişkin, konuyla birebir ilişkili bir örneklem üzerinde uygulanmalıdır. Her sektörün müşteri portföyü ve çalışma koşulları farklıdır. Analizi yapılması istenen sektöre göre, alana göre, bazı demografik farklılıklara göre örneklem seçimini geniş kitlelerden seçemezsiniz. Bu yüzden anketin uygulanacağı kişilerin, anket sorularına daha hakim olması, daha kolay anlaması ve konuya ilişkin bilgileri doğrultusunda yanıt vermeleri istenir. Uygulama kısmında örneklemin seçimi anketin güvenilirliğine uygun sonuçlar alınmasını sağlar. Araştırmaya katılanlara sorular teker teker soru-cevap şeklinde uygulanır ve düşüncelerinden emin olunarak anket sonuçlanır.

Anket uygulamalarımız sadece İstanbul ili ve ilçelerindeki (Şirket, Hastane, Kurum, Okul..vb) yerlerde uygulanmaktadır. Anket uygulaması için zamanınız yok ve bu konuda destek talebiniz var ise lütfen bize iletişim  bölümümüzden ulaşınız. Profesyonel kadromuz 7/24 hizmetinizdedir.