Hekimin teşhis ve tedavide kullandığı yöntem ve ilaçların olası iyileştirme veya iyileştirmeme durumunu ortaya çıkarması ve doğru kararın verilmesinde bilimsel yöntemlerle ortaya koyması gerekir.

Biyoistatistik, biyolojik araştırmalarda nedensellik varsayımlarının geçerliliğini, araştırma yöntem bilimi ilkeleri çerçevesinde ve istatistik biliminin olanaklarından yararlanarak değerlendirmeyi sağlayan bilim dalıdır.

Biyolojik bilimlerle ilgili araştırmalarda öngörülen varsayımın geçerliliğinin bilimsel kabulü için “gerçekleşmenin (doğruluğu kanıtlama işleminin)” biyoistatistik yaklaşımlar ve değerlendirmelerle yapılmış olması gerekir. Tıp bilimlerinde böylesi bir “kabul” için araştırmanın “hata payının” en fazla %5 (p < 0.05) olması gerekmektedir.

Tıbbi  istatistikler ve biyoistatistik analizler profesyonel olarak uzmanlık gerektiren bir konudur. Bilimsel araştırmalara uygun anketleriniz özenle “mantık” ve “güven” çerçevesinde analize tabi tutulur. Veri çeşitliliği ve kullanılan ileri düzey istatistikler uzmanlarımız tarafından değerlendirilmektedir. Tek yapmanız gereken çalışma detaylarınız ile birlikte iletişim bölümümüzden tarafımıza ulaşmak.. Alanında uzman ekibimiz 7/24 hizmetinizdedir.